Pigment Production
<span style="font-family: Arial;"><span style="font-size: 16px;"><span style="color: rgb(255, 255, 255);">MIDWAY - W PÓŁ DROGI<br />
</span></span></span><span style="font-size: 11px;"><span style="font-family: Arial;"><span style="color: rgb(160, 134, 103);">film dokumentalny / development<br />
reż. Aneta Popiel-Machnicka</span></span></span><br />
MIDWAY - W PÓŁ DROGI
film dokumentalny / development
reż. Aneta Popiel-Machnicka

Bohaterką filmu jest młoda kobieta-psycholog, która na co dzień uczestniczy w przesłuchaniach osób ubiegających się o status uchodźcy.  Wieczorami - śpiewa standardy jazzowe w modnym warszawskim klubie. Żyjąc między dwoma tak różnymi światami, usiłuje zachować dystans do emocji jakich dostarczają jej oba miejsca pracy.

Tymczasem Urząd gdzie pracuje czeka reforma procedur. Dla naszej bohaterki zmiana kompetencji będzie wiązała się ze zwiększeniem odpowiedzialności i dodatkowym obciążeniem.


CZASEM ŚNIĘ, ŻE LATAM
film dokumentalny, 50 min-2013, 70 min-2014
reż. Aneta Popiel-Machnicka
Poruszająca opowieść o przekraczaniu granic w dążeniu do spełnienia marzeń.

Bohaterka filmu - Weronika, jest młodą, wybitnie utalentowaną tancerką. Od 10-tego roku życia balet jest jej całym światem, a dniem codziennym - dążenie do doskonałości.

Życie prywatne, ból, samotność i zmęczenie - pozostają gdzieś w tle, bagatelizowane, aż do chwili poważnej kontuzji, której Weronika ulega dwa dni przed istotną dla jej kariery premierą w Operze Berlińskiej.

MIŁOŚĆ EUROPA ŚWIAT ZYGMUNTA BAUMANA
film dokumentalny, 53 min, 2011
reż. Krzysztof Rzączyński
W niespełna godzinnym dokumencie refleksjami na temat kultury w dobie „płynnej nowoczesności” dzieli się z nami Zygmunt Bauman - światowej sławy filozof i socjolog.

Profesor, znany ze swojej niechęci do osobistych wyznań i przekonany, że życie prywatne „jest najnudniejszym z tematów, o jakich mógłby i chciałoby mu się mówić” opowiada o życiu w ponowoczesnym świecie. Refleksje te przeplatają się z wątkami osobistymi, złożonymi z wypowiedzi jego córek, tworząc portret jednego z najważniejszych współczesnych myślicieli.


<span style="font-size: 16px;"><span style="color: rgb(255, 255, 255);">MIASTO NAD RZEKĄ CZARNEGO SMOKA<span style="font-size: 12px;"><span style="color: rgb(160, 134, 103);"><br />
</span></span></span></span><span style="font-size: 11px;"><span style="color: rgb(160, 134, 103);">film dokumentalny, 42 min, 2006<br />
reż. Aneta Popiel-Machnicka</span></span>
MIASTO NAD RZEKĄ CZARNEGO SMOKA
film dokumentalny, 42 min, 2006
reż. Aneta Popiel-Machnicka
Błagowieszczeńsk, granica rosyjsko-chińska. Zapomniane miasto, pełne historycznych paradoksów, miejsce w którym zatrzymal się czas.

10 dni Koleją Transsyberyjską przez Rosję, 10 lat pomiędzy ludźmi, na których piętno odcisnął poprzedni system.

Człowiek, który został tu wysłany do pracy z Polski, niemal wbrew sobie, ale który dziś twierdzi, że właśnie tu jest jego miejsce.

 
Pigment Production Sp. z o.o. 00-544 Warszawa, ul.Wilcza 33/34.
Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS
0000105479, NIP 521-22-14-642, kapitał zakładowy 50.000,00 zł